Jak postupovat

1. Sjednání schůzky

Kontaktujte nás pomocí našeho kontaktního formuláře, telefonicky nebo e-mailem a sjednejte si s námi nezávaznou osobní schůzku, kde Vám  navrhneme řešení Vaší situace. Již při zaslání kontaktního formuláře je možné uvést Vámi preferovaný den a čas osobní schůzky. Po té Vás telefonicky zkontaktujeme a domluvíme si s Vámi konkrétní místo a čas schůzky.

 2. Jaké podklady si musíte na schůzku přinést

Vzhledem k tomu, že k insolvenčnímu návrhu je třeba přiložit seznam Vašich závazků, je nezbytné, abyste měli všechny informace k dispozici.  Dále je třeba předložit seznam Vašeho majetku a také listiny dokládající údaje o příjmech za poslední 3 roky. Do týdne od předložení všech podkladů je možné připravit insolvenční návrh a podat jej na soud. V případě akutní potřeby jsme připraveni i tuto lhůtu zkrátit.

 3. Vyplňění návrhů

Veškeré návrhy budou vypracovány a podány insolvenčním správcem nebo advokátem. 

 4. Podání návrhu na zahájení insolvenčního řízení a návrhu na povolení oddlužení na soud

Pokud využijete našich služeb, podá insolvenční správce nebo advokát na soud návrh na povolení oddlužení. Do doby než bude rozhodnuto o povolení oddlužení, budeme za Vás jednat s Vašimi věřiteli (včetně exekutorů, inkasních agentur atd.). Za zpracování a podání návrhu nic neplatíte a odměna bude uplatněna jako zapodstatová pohledávka v insolvenčním řízení.

 5. Po podání návrhu na soud

Soud po podání insolvenčního návrhu zahájí potřebné kroky směřující k rozhodnutí o podaném návrhu. Lhůta, která uplyne od podání insolvenčního návrhu do rozhodnutí o úpadku a povolení oddlužení, se liší v závislosti na konkrétní pracovní vytíženosti soudu a to zpravidla do 1 měsíce. Je důležité vědět, že zahájením insolvenčního řízení nelze provést výkon rozhodnutí či exekuci na majetek dlužníka tzn. že exekutor nemůže tento majetek zabavit a prodat. Následně po uplynutí lhůty pro přihlašování pohledávek a jejich přezkumu, rozhodne soud, zda oddlužení schválí či nikoliv.

6. Po vydání rozhodnutí o schválení oddlužení.

Po vydání usnesení o schválení oddlužení jste povinni dodržovat podmínky uvedené v insolvenčním zákoně a v předmětném usnesení. Ty Vám budou vysvětleny našim specialistou tak, aby celé oddlužení proběhlo bez komplikací. Po celou dobu Vám zaručujeme osobní jednání a pomoc zaškoleného týmu, který má za sebou mnoho úspěšně vedených případů.

 

Kontaktní formulář

Váš email
Předmět
Zpráva

Kalkulátor oddlužení

 
 
 
 
TOPlist